Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Podpořte petici!

10. 07. 2015 17:55:00
Dnešní moje krátká poznámka je motivována zprávou, kterou jsem před několika dny zaznamenal, a která mě velmi znepokojila a rozesmutnila.

Zpráva se týká ženy, jménem Jennifer Fichter. Tato žena byla učitelka angličtiny v USA a dopustila se sexuálních styků se svými třemi studenty, kterým bylo kolem 17 let. Dokonce také otěhotněla a podstoupila potrat. Dopustila se tedy jistě závadného a nevhodného jednání a byla soudem potrestána.

Potíž je však v tom, že soud ji za tyto činy odsoudil na 22 LET do vězení!

Pan Jiří X. Doležal založil petici, ve které žádá její propuštění.

Ačkoliv se výše jmenovaný iniciátor petice opět otírá o křesťanství v pejorativním tónu, musel jsem s jeho závěry souhlasit. Jednak mi zde nejde o pana Doležala, nýbrž o tu ubohou ženu, a pak nevím, do jaké míry v takto přísném rozsudku hrály roli "křesťanské předsudky".

Pokud však snad nějaké ano, nedomnívám se, že je zde jakékoliv křesťanství správně uplatněno. Žena se jistě dopustila nevhodného jednání, avšak pokud vezmeme v potaz další souvislosti, pak se domnívám, že takový drakonický trest je zcela mimo mísu. Ve světě porna a všelijakých sexuálních výstředností, ve světě sexuálních skandálů církví, které na sebe berou falešné, pokrytecké, nebiblické a pro drtivou většinu lidí zcela nesplnitelné závazky, co se sexuality týká. Ve světě, kde jsou skutečné ohavnosti a zneužívání skutečných, dětských obětí tutlány a ignorovány, aby se nikdo nic nedozvěděl a (jakákoliv) církev, ve kterých se toto dělo, neztratila punc "dokonalosti", je podobný trest vskutku krutým pokrytectvím.

Ježíš u jedné hříšnice řekl Židům, že hodit kamenem má první ten, kdo je bez viny. Jak přesné! Zejména u lidských sexuálních přestupků. Ano, tato žena jistě měla být nějak potrestána. Třeba pokutou, nebo prospěšnými pracemi, nebo zákazem činnosti, ale vzít ji na 22 let svobodu, je opravdu kruté.

Za Ježíšových dob nikdo kamenem nehodil, je však možné, že by od některých dnešních křesťanů ty šutry padat začaly...

Taková tvrdost je nemístná. Tvrdost možná ocení příznivci Starého zákona, avšak potřebujeme-li tvrdost Zákona, abychom cokoliv řešili (nebo měli světoborný pocit, že něco řešíme) , pak nepotřebujeme Krista.

Je mi té ženy moc líto. Takové utrpení si pro svůj hřích, podle mého, nezasloužila a samotné soudní jednání, mohlo být dostatečným trestem. Vzít ji však na 22 let svobodu, je však velmi krutý trest, který bych očekával u vrahů, avšak nikoliv u ženy, která spí s téměř dospělými muži, kteří rovněž museli vědět, co dělají a co chtějí.

Pokud jste stejného názoru, prosím podpořte tuto nešťastnou ženu svým hlasem.

Děkuji.

Více zde a zde.

Autor: Tomáš Peter | pátek 10.7.2015 17:55 | karma článku: 21.85 | přečteno: 862x

Další články blogera

Tomáš Peter

K uprchlíkům ve světle Nového zákona

Možná očekáváte, že se tento text bude dovolávat lásky k bližnímu, pomoci v nouzi těm, kteří prchají z Afriky, Sýrie a dalších zemí do Evropy. Nu, nebude.

14.9.2015 v 18:09 | Karma článku: 28.08 | Přečteno: 1676 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Pavel Vrba

Když dorazí temný stín

a k tomu ještě se zpožděním. Člověku se pak pod nohama otřese zem a duši zahalí smutek. Jsou to okamžiky, kdy si člověk plně uvědomí tu smrtelnost všeho živého, co má rád a na čem mu skutečně záleží.

28.6.2017 v 9:45 | Karma článku: 7.28 | Přečteno: 154 | Diskuse

Václav Vít

Odpočinkové, okurkově sezonní zpravodajství.

Jde o účelově, rádoby humorně nadnesený ohlas skutečných událostí, které zas nejsou tak veselé. Doufejme, že nepodlehne cenzuře.

28.6.2017 v 9:44 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 91 | Diskuse

Vlasta Bohdalová

Objevení Ameriky dne 26. června 2017

Dne 26. června 2017 objevili v Hospodářských novinách Ameriku. Platy českých učitelů jsou nejnižší v Evropské unii a v OECD. Výdaje na žáka (počítáno v paritě kupní síly) jsou také nejnižší. Podíl školních výdajů na HDP je...

28.6.2017 v 8:13 | Karma článku: 9.71 | Přečteno: 244 | Diskuse

Jiří Havlíček

"Z cizího krev neteče“

Nikdy mě nenapadlo, že v životě uvidím přímo na vlastní oči, jak se může stát z nevýrazného "šetřílka“ nenažrané monstrum, které postrádá jakoukoliv známku soudnosti.

28.6.2017 v 7:53 | Karma článku: 19.77 | Přečteno: 532 | Diskuse

Aleš Vavřinec

Manželská hádka - válka nebo happy end?

Tvrdost. Neústupnost. Válečné masky pevně nasazeny. Meče naostřeny a štíty pečlivě nazdobené děsivými obrazci. Dva nesmiřitelní bojovníci odhodlaně stojící proti sobě. Nesmiřitelní a neúprosní. Připraveni druhého srazit na kolena.

28.6.2017 v 7:15 | Karma článku: 6.36 | Přečteno: 234 | Diskuse
Počet článků 15 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1288
Jsem pravičák a demokrat.


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.