Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vykouřená česká pravice.....

4. 06. 2012 17:05:50
Plošný zákaz kouření v hospodách a restauracích, iniciovaný zvolenými zástupci etablovaných pravicových stran je důkazem dalekosáhlé levičácké degenerace, morální a myšlenkové devastace lidí tohoto světa. Nejde zde jen o samotný zákaz kouření. Jde o daleko více, jde o to, že levičácká dogmata zdeformovala myšlení lidí, kterému se populisticky a zbaběle snaží přizpůsobit i takzvaní pravičáci. Ovšem o autentické pravici a pravicové politice se v této souvislosti dá mluvit jen těžko. Spíše se dá hovořit o pseudopravici či slovy pana Hájka o kryptosocialistech neboli o zakuklených levičácích.

Tohle levičácké vnímání reality zamořilo a zdegenerovalo myšlení lidí a šíří se jak rakovina, neblahé důsledky to bude mít pro všechny, ale bohužel notně opožděně a negativa se v plné nahotě projeví, až bude dílo zkázy dokonáno....

Před volbami 2010 jsem doporučoval své známé, mající malou knajpu, aby volila pravicové strany, protože levičáci mají sklon neustále strkat lidem čumák do života a naproti tomu pravice by měla zastávat ideál lidské svobody výměnou za nesení si odpovědnosti, se kterou je každá svoboda úzce spjata. Bohužel se ukazuje, že tyto pravicové ideály mizí, v levičáckém populismu a obecném strachu našich mocipánů o výnosná korýtka, stejně jako cigaretový dým!

V čem tedy spočívá morální a myšlenková degenerace lidské společnosti ze strany současných salónních levičáků a aristokratických pseudopravičáků?

Degenerace první: Ekonomický darwinismus

Evolucionisté snad prominou, ale jsem přesvědčený kreacionista. Evoluční filozofie, že náš život je jen šťastná náhoda a beze smyslu jsme tady a míříme odnikud nikam, je pro mě naprosto nepřijatelná. Ale protože Boha nikdo neviděl, stejně jako nikdo neviděl, jak neživá hmota sama od sebe obživne, musíme v této oblasti pouze věřit, buď tak či tak. Bohužel tímto darwinistickým schématem je hluboce zasažena levičácká mysl ve vnímání ekonomické reality. V zásadě se jedná o to, že něco existuje, ale levičák se neptá, co předcházelo této existenci, neptá se, jaké podmínky vedly k této existenci a jaké podmínky jsou potřeba, aby existence trvala. Levičák zkrátka vnímá jen tu existenci a považuje ji (stejně jako darwinisté) jako co existuje a vzniká tak nějak „samosebou“ a „něco z ničeho“, bez jakýchkoliv dalších souvislostí. Naštěstí v ekonomické oblasti již nejsme odkázáni na víru či teorie, nýbrž máme zcela nezpochybnitelnou empirickou zkušenost s fakty, jaké předpoklady jsou v naší ekonomické realitě nutné, aby něco vzniklo a dál to existovalo. Levičák tak vidí třeba bohatou firmu, banku, dům či výrobek nebo jakýkoliv jiný statek v prostoru a čase, ale je mu naprosto lhostejné proč to existuje, jemu naprosto lhostejné za jakých podmínek to vzniklo a jaké podmínky determinují další trvání, zkrátka to je a protože se neptá na příčinu existence, naivně se domnívá, že může vesele nařizovat, omezovat, danit, dirigovat a řídit, přičemž si neuvědomuje nebo si pokrytecky nechce uvědomit, že těmito zásahy velmi snadno zlikviduje křehké podmínky pro existenci toho, co se snaží ve své povýšenosti řídit. A stejné je to i s hospodami. Takový levičák kráčí cestou, necestou světem a najednou se před jeho zraky objeví hospoda!! Levičák se neptá proč tam ta hospoda je? Levičák neřeší, kolik práce a lidské dřiny stojí majitele to, aby tam mohl hospodu provozovat? Levičák se neptá, kolik musí provozovatel utržit peněz, aby byl schopen zaplatit nájem, zaměstnance, energii a vytvořit přiměřený zisk pro sebe? Levičák ve své ekonomickým darwinismem zasažené mysli, zkrátka neřeší nic z toho, jen vidí hospodu, která si jen tak existuje a z této existence chce pro sebe jen těžit! Rozhodne se vstoupit a ihned po té se u něho probudí obsesivní touha předělat dané prostředí, do kterého dobrovolně vstoupil, k obrazu svému.

Degenerace druhá: Peníze rostou jak šnitlik za oknem

Tedy vždy těm druhým, abych byl přesný!! Nikdy ne levičákům a ředitelům zeměkoule, těm nikdy nic za oknem a samo neroste. Tento postoj je u mnohých hojně rozšířený a spočívá v utkvělé představě, že tomu druhému peníze padají jako mana nebeská, či rostou na zahrádce. Je to samozřejmě do nebe volající pokrytectví neboť nevím jak čtenáři tohoto textu, ale já vidím úplně jiný svět. Vidím svět kde se peníze musí tvrdě vydělávat. A to výměnou za dřinu, podstoupení podnikatelského rizika, na které taky často dojde, když se podnikání nevydaří. Vidím svět, ve kterém každý musí korunu otáčet a to nejenom zaměstnanci, ale i drobní, střední podnikatelé a koneckonců i velké továrny a firmy. Všichni musí racionálně nakládat se svými prostředky a počítat. Proč je však tak lákavé věřit, že když se ten druhý má lépe, že to je nespravedlivé? Proč je tak snadné nařizovat druhým zda v jejich hospodě budou moci hosté kouřit či nikoliv? Odpověď je prostá! Levičácký nařizovatel totiž nenese žádné náklady! Ty hodí na bedra někomu jinému a zakazovateli to umožňuje pouze těžit a čerpat výhody! Pochopitelně, že se z dlouhodobého hlediska jedná o cestu do pekel, dokud totiž bude nositel nákladů schopen náklady na svých bedrech nést, zdá se, že je vše v pořádku a levičácké mysli se zdá, že může těžit donekonečna a tím více roste jeho touha tyto náklady druhým zvyšovat a zároveň roste jeho chuť kořistit z práce a námahy jiných. V podstatě se jedná o velmi plíživý proces, který bude mít za následek snižování ochoty lidí se do čehokoliv pouštět a pomalé snižování jakékoliv podnikatelské aktivity. Tito zakazovatelé by sami nešli ani prodávat jablka a hrušky na trh, protože by se báli, že přijdou o svoji milovanou korunku, neboť žádný Heger, Kalousek, Šťastný a Zaorálek jim není schopen nadekretovat, kolik toho ovoce prodají. Takový podnik je dosti nejistý! Mohli by prodat třeba sto kilo ovoce a vydělat, ale také by mohli celý den stát a neprodat ani jedno jablko! A přesně tito lidé bez skrupulí neustále zasahují do podnikatelských a finančních záležitostí druhých, neboť je tak opojné nařizovat druhým jak to mají dělat, když přitom nemusí nést žádná rizika a náklady. Můžete se mořit s podnikatelskými záměry, studovat podnikatelské školy a kurzy, počítat každou korunu, zvažovat rizika do čeho se pustíte, ale potom přijde arogantní pseudopravičák a řekne: „máš dost!“ a je rázem jednoduše se vším hotov. A pak se v tomto zdegenerovaném světě o něco snažte a do něčeho se pouštějte, když nevíte jak se mocipáni, pod vlivem tupého davu, zítra vyspí..... ?

Degenerace třetí: Tvrdá lidská práce je pro české parlamentní pseudopravičáky odporná!

Pokud budete pracovat jako poslanec či sedět v jakékoliv jiné exekutivní volené funkci stačí být jednou za volební období na dobré pozici na kandidátce, nebo prostě musíte jednou za čtyři roky být zvolen. Pak už je jedno, zda ve sněmovně jste nebo nejste, pak je jedno zda místo práce lovíte bizony v Zimbabwe s Cé Ká Poslanecká sněmovna či zda děláte práci dobře nebo špatně. Nemá to žádný vliv a vy máte kupu tisíc měsíčně. Pokud takto žijete už od revoluce, ztratíte jakýkoliv kontakt s realitou a možná se budete i domnívat, že takto to má každý. Realita je však u drtivé části veřejnosti zcela odlišná! Prvně práci a námahu musí vydat a teprve potom dostávají odměnu. U podnikatelů a hospodských je to ještě komplikovanější, mohou sice mít otevřeno a nabízet své služby, ale záruku toho že na konci skončí se ziskem, nemají žádnou. Otázka je, kdo jiný než politická pravice by se měla snažit vytvořit podmínky, aby jediná alternativa k socialistické nirváně v podobě celoživotních almužen, subvencí a mezd zdaněných tak, že připomínají opět ty almužny, byla lidská práce a aktivita a tím se tvořila silná střední třída!? Bohužel pro současnou pseudopravici a kryptosocialisty není drobný a střední podnikatel zřejmě dost dobrý. Jakmile nemáte ty správné tituly za a před jménem, tak v tomto zdegenerovaném světě nemáte právo dýchat! Čeští parlamentní pseudopravičáci potřebují něco jiného, a sice být znova zvoleni, protože mají strach! Bojí se totiž, že by neseděli tam, kde sedí a museli žít v tom, co vytvářejí pro své spoluobčany. Sami nechtějí žít v buzerantistánu, který podobnými zákazy zde vytvářejí. Jenomže když si to levičácká, ekonomicko-darwinistická a souvislosti nechápající masa žádá, jsou laciné volební hlasy cennější než nějaké pravicové ekonomické ideály ve prospěch drobného podnikání. Nu co! Možná jste se měli lépe učit, nemuseli jste si máchat ruce ve škopku a mít křečáky na nohou a přemýšlet jestli budete mít ke konci měsíce na všechny složenky! Taky jste mohli být „judr-mudr“ a sedět v pražském zastupitelstvu, ve sněmovně a bůh ví kde ještě za tři sta a více tisíc měsíčně....!!

Degenerace čtvrtá: Levičáci a pseudopravičáci učí lidi jen lhát, krást a podvádět!

Představme si, čistě hypoteticky, že jsme všichni vlastenci a milujeme svojí vlast. Jsme loajální občané dodržující a ctící zákon. Představte si, že máte už deset let vesnickou hospůdku, kterou uživíte děti, zaplatíte hypotéku a máte v celku uspokojivou životní úroveň. Nyní přijde nařízení našich pseudopravičáckých kulturních revolucionářů, kteří chtějí vaši hospůdku či bar takzvaně „kulturně posunout“..... Jako vlastenci byste měli sejmout ze všech stolů popelníky a „v kulturně posunuté“ vlastní hospůdce čekáte na stálou vesnickou klientelu, kterou však tvoří z 90% místní kuřáci. Máte sice čistý vzduch, vše voní, ale má to jednu vadu na kráse. Hospůdka zeje prázdnotou, neboť se dá s úspěchem předpokládat, že místní štamgasti se jaksi „kulturně neposunuli“ a našli si jinou (kuřáckou) alternativu někde v podzemí. Samozřejmě, že jako správný vlastenec, po nějakém čase čistou, leč prázdnou hospůdku zavíráte a jdete na Úřad práce. Možná i přijdete o své bydlení, protože nebudete mít na hypotéku a děti to nějaký čas taky vydrží. Ovšem pokud bychom předpokládali, že nebudete až zas tak zapálený vlastenec budete přemýšlet jak takové „kulturně povznášející“ nařízení obejít, protože o svou živnost nebudete chtít přijít. Je to samozřejmě naprosto pochopitelné, že když do něčeho investujete svůj čas, dřinu a peníze, tak člověk o to zcela přirozeně nechce přijít. Z morálního hlediska na tom nevidím nic závadného, naopak je to zcela přirozené!!! Těžko budete hledat člověka, který by toužil bankrotovat. Takové klima však vytváří naši mocipáni skoro ve všem. Výsledkem je morální devastace v tom smyslu, že se český člověk musí neustále snažit jak zákony a zákonné normy obcházet, pokud je to jen trochu možné, aby finančně přežil. Touha o ekonomické přežití je přeci důležitou složkou lidské společnosti, jak by svět vypadal, kdyby všichni na všechno kašlali? Naši mocipáni nemohou člověka nechat na pokoji pracovat, nikoliv!! Pořád hledají nějakého třídního nepřítele (autodopravci, lékárníci) a pokud ho najdou, neustále ho ekonomicky deptají. Vidíme, k čemu takové klima vede! Vidíme, jak se podvádí i tam a ti, kteří by nemuseli. Vidíme, jak se pere a žere o místa hejtmanů, poslanců a radních či jiných teplých funkcí, na které jsou potřebné ty správné (rychlo)tituly, ale vás nenechají šmudlit ani blbou knajpu, protože byste si vydělali o tři šedesát navíc!!!

Degenerace pátá: Dogma je důležitější než člověk

Zastánci zákazů kouření v restauracích argumentují tím, že se všude kouří a že je kouření obtěžuje. Vrátím-li se k úvodní myšlence, tak panuje jakýsi předpoklad, že každá putyka, bar a hospoda se bez kuřáků obejde a dál bude k dispozici bez kouře. Jsem přesvědčen, že tento předpoklad je špatný! Takový militantní levičácký nekuřák dnes nemusí do hospody jít, pokud se mu v ní nelíbí a může jít o půl kilometru dál do hospody nekuřácké. Má zcela jasnou možnost volby. Po zakázání kouření nemusí však mít volbu žádnou, protože ta hospoda, do které si vymiňuje právo vstoupit, tam už vůbec nemusí být, zkrátka proto, že jí nekuřáci neuživí tak jako kuřáci. Čili o co vlastně jde? Nevybíráme si již teď do jaké hospůdky či restaurace půjdeme, dle toho, kde se cítíme příjemně a kde se nám líbí?? Nebo snad vlezeme do každé knajpy, která se nám ocitne před nosem? V tom je jádro pudla, těmto pseudopravičákům a levičákům totiž nejde o člověka! Jde o umíněnost a hysterickou sveřepost. Než by strpěli existenci kuřácké hospody, tak radši hospodu žádnou!! Mohou sice požadovat, aby se v hospodě, do které chtějí jít, nekouřilo, ale to nic nemění na ekonomických zákonitostech. Je to stejné jako by požadovali zrušit zákonem přitažlivost zemskou, nebo aby 1+1 se rovnalo třem. Takové zákony jsou stejně platné, jako požadovat, aby někdo prosperoval, když klientela, která to umožňovala (kuřáci) prostě nepřijde a útratu neudělá. A kdo by to měl vědět lépe než provozovatel, který nese odpovědnost za placení účtů takové hospody? Nikdo jiný totiž za něj tyto účty nezaplatí a odpovědnost neponese. Závěrem se čím dál častěji nabízí otázka, kam tento svět a společnost může spět, ve které se takovým to způsobem šlape po lidské práci, snaze a aktivitě? Jak společnost zdegenerovaná a ukolébaná sobeckými a bezohlednými levičáckými dogmaty může vytvářet nějaké bohatství do budoucna? A zda se svět zákazů a příkazů a ekonomicky nesmyslných nařízení nakonec neobrátí v podobě všeobecné chudoby proti těm, kteří se jich dnes tak hlasitě dovolávají? Nic totiž nevzniká tak nějak „samo“, nýbrž za vším musí existovat záměr, plán, motivace, čas, peníze, lidská práce, píle a zejména předpoklad, že uvedená činnost bude moci být provozována tak, aby vytvořila zisk!! Pokud však je takový způsob v rozporu s levičáckými a pseudopravičáckými dogmaty středověko-náboženského typu, tak je pro tyto arogantní a povýšené lidi lepší když se nesmí dělat nic!

Jedno je však téměř jisté! Hledat nějaké pravicové recepty a politiku u naší současné parlamentní pseudopravice, je podobné jako hledat útěchu od kněze, který je ateistou.

Autor: Tomáš Peter | pondělí 4.6.2012 17:05 | karma článku: 22.21 | přečteno: 1488x

Další články blogera

Tomáš Peter

K uprchlíkům ve světle Nového zákona

Možná očekáváte, že se tento text bude dovolávat lásky k bližnímu, pomoci v nouzi těm, kteří prchají z Afriky, Sýrie a dalších zemí do Evropy. Nu, nebude.

14.9.2015 v 18:09 | Karma článku: 28.08 | Přečteno: 1678 | Diskuse

Tomáš Peter

Podpořte petici!

Dnešní moje krátká poznámka je motivována zprávou, kterou jsem před několika dny zaznamenal, a která mě velmi znepokojila a rozesmutnila.

10.7.2015 v 17:55 | Karma článku: 21.85 | Přečteno: 863 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Aleš Kubíček

Páni pitomci

Ne, to neoslovuji naše politiky a poslance. Těmi pány jsme dnes my, pitomci budeme až zítra. Sledujíc srdnatý boj o naše lepší příští, kdy je využívána ta nejzákeřnější munice k převýšení soupeře jeho ponížením místo argumenty.

20.10.2017 v 0:00 | Karma článku: 5.23 | Přečteno: 112 | Diskuse

Miloš Krejník

Záchrana právního státu, aneb jak volit v roce 2017?

"... tak to je takové Palermo, které jsme tu ještě neměli." To jsou slova pana Zaorálka a já s ním v tomto výjimečně souhlasím. S tímto výrokem úzce souvisí skutečnost, že nadcházející volby jsou jiné, než u nás bylo zvykem.

19.10.2017 v 23:59 | Karma článku: 6.64 | Přečteno: 128 | Diskuse

Jan Hajek

PROČ, KOHO A JAK VOLIT

Proč vůbec, koho, jak? Co mě, jako voliče nejvíce zajímá? Nebo lépe, co by mě zajímat mělo? Odpověď není složitá. Čtěte víc...

19.10.2017 v 22:45 | Karma článku: 4.32 | Přečteno: 237 | Diskuse

Pavel Kamas

Vím, jak zítra dopadnou volby

Právě skončila televizní debata na Nově. Babiš a Zaorálek si odmoderovali předvolební diskusi. Měli i časoměřiče Korantenga. A po tomto televizním zážitku už vím, proč vyhraje Andrej Babiš.

19.10.2017 v 21:54 | Karma článku: 17.57 | Přečteno: 865 | Diskuse

Jiří Turner

Já ho chtěl volit, a on je teplej!

To je rána za ranou, všechno se hroutí a na nic už se v naší politice nemohu spolehnout. Jelikož nečtu bulvár, neměl jsem vůbec ani podezření, že je Matěj Stropnický na kluky, a jelikož nesleduji seriály, neznám ani jeho milence.

19.10.2017 v 21:35 | Karma článku: 10.88 | Přečteno: 662 | Diskuse
Počet článků 15 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1289
Jsem pravičák a demokrat.


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.