Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

vokoun6

Klaus a Beneš

Ano, Klaus si plně zaslouží srovnání a místo hned vedle tragické osoby prezidenta Beneše se kterým ho pojí nejen servilita vůči Rusku ale i patologická pomstychtivost. Není proto divu, že se Klaus tak vehementně staví do role jeho vrchního apologeta.

+1/0
2.10.2012 17:53

šifonér

Škoda

Že už nejni Ruďas,tam jsem kdysi podobný článek četl,akurát tuším nebyl o Klausovi,ale o Husákovi nebo Jakešovi či Mohoritovi.Autore omlouváte neomluvitelné, na konec vykecet a okecat se dá vše a toto se vám povedlo znamenitě a za toR^

0/0
2.10.2012 17:48

Jahnn

Re: Škoda

V čem podle vás spočívá okecávání? Autor psal o pozitivech VK (nepsal o negativech). A nelhal.

0/0
2.10.2012 17:51

pokaseda

Nedá se nic dělat

Je to téměř normální lidská vlastnost, že se lidé poměřují, protože jsou geneticky naštelováni na stádní dsoužití. jinak nemohou existovat.Je obecně známo, že ve stádě se vytváží vždy nějaká hierachie. Přirozeně se to uspořádá.

V tomto vrstevnatém systému je to tak, že někteří jsou vyšší,menší,  tlustší, hubenější i jinak vzhledově odlišní.

V jiné kategorii rozlišení mohou být rychlí, pomalí, hbití i těžkopádní.

Každý si dobře pamatuje, že i v základní škole jsou žáci chytří, méně chytří, až dokonce i hloupější a někdy si to jen pomyslíme, že někdo je "úplně blbý". Na tomto třídění je zajímavé, že sám sebe zařazuje každý mezi ty co jsou obecně považování za lepší, nebo jinak patřící do "vyšší kategorie". A když to takto nejde, tak se těm lepším hledají nějaké jiné nedostatky.Ty často náleží úplně jinam.Tak se řekne na př. On je sice vysoký, ale blbý. Ten je chytrý, ale ošklivý a ještě bezcharakterní. A to  zřetelně zavání komplexem méněcennosti.U zamindrákovaných se to zaměřuje na VK.

+1/0
2.10.2012 10:19

Jahnn

Re: Nedá se nic dělat

Dobré. Problém je v tom, že novináři, kteří společensko anti klausovskou atmosféru vytvářejí, nejsou zamindrákovaní ale zaplacení.

Václav Klaus totiž poukazuje na velkozlodějiny velkopánů, kteří v zájmu udržení svých byznisů spočívajících v tunelování společnosti (našich kapes), mají nakoupeny media a ta si vytvářejí politické ovzduší ve společnosti dle svých vlastních potřeb (svých majitelů).

0/0
2.10.2012 17:49

Israel_IZ_Kamakawiwo_ole

Oprava

Je to blbec, ale zkrátka NÁŠ!!

+2/0
2.10.2012 3:11

jáša

Autore,

typu takovéhoto článku , který jste sepsal se říká taky vlez......ismus , v české kotlině nic zvláštního. Důvod takovéhoto jednání ve vašem případě mně není zřejmý. Pochybují, že V.Klaus osobně by vás nějak za to zvýhodnil, ale je možné, že to máte dobře zaplacené jeho hradní gerilou, nebo jste ideový fanatik , ato už by vám nebylo pomocí. Za peníze lidí kradou, hřeší, vraždí , je to celkem pochopitelné, ale fanatici, co ti ? Normální lidé je neberou, protože fanatiky, ať už jakékoli , nemá nikdo rád, jsou předmětem opovržení , posměchu. Co s nimi ? Nejlepší je takovéto ignorovat.

+1/0
2.10.2012 1:00

milky-way

Mluvte za sebe autore

jakym pravem mluvite za ostatni.... ;-ORv

+4/0
1.10.2012 23:39

šifonér

Re: Mluvte za sebe autore

To mi taky nadzvedlo .

0/0
2.10.2012 17:50

adua

Klaus ne

RvKlaus je největším neštěstím této země. Jeho privatizace bez zákonů byla motorem pro nepoctivce . Styděla jsem se za něho, když jsem viděla v přímém přenosu krádež pera.  Několikrát nám lhal při utahování opasků, sliboval, že bude po utažení lépe, ale bohužel je čím dál hůře. Tento člověk neudělal pro blaho této země a občanů vůbec nic. Ve skutečně demokratickém státě by už dávno prezidentem nebyl, musel by odstoupit.

+8/0
1.10.2012 21:05

hodný dědoušek z Vysočiny

Re: Klaus ne

a ty jsi pro tuto zem požehnáním :-)

+6/0
1.10.2012 21:12

adua

Re: Klaus ne

Ano jsem přínosem. Slušný občan této země. Nekradu, platím poctivě daně. Jsem vlastenec. Pravidelně chodím volit, ale mám vždy jinou alternativu než ostatní. Bohužel jakio přemýšlejícímu jedinci, mi to není nic platné. . Mám morální kredit a rovnou páteř. Těchto mých morálních vlastností si velmi cením a proto to zde píšu. :-)

0/0
2.10.2012 11:36

Akmansson

Re: Klaus ne

Podívejte se, to co tady píšete, to jsou zcela tendenční formulace předpojatých myšlenek... Chápu, že Klausovi (stále ještě prezidentovi Klausovi) může celá řada lidí zazlívat jednotlivosti. Havel byl úplně jiný a vesměs se s ním také všichni neztotožňovali. To, jakým způsobem vytrháváte (pro vás zřejmě ty nejpodstatnější) věci z kontextu, jenom dokazuje neštěstí české nátury. Ať je Klaus jakýkoliv, budeme velmi pravděpodobně ještě vzpomínat na to, jakého jsme měli relativně schopného prezidenta. Protože pokud vyhraje kdokoliv z avizovaných kandidátů, budeme spíše rozčarovaní. Každopádně je Klaus jedním z těch, kterým můžete i vy být vděčná za neoddiskutovatelný přínos: můžete na něj mít svůj názor, můžete nám jej svobodně sdělit - a to vše bez rizika perzekuce, ztráty zaměstnání a zvýšeného zájmu VB nebo StB...

0/0
2.10.2012 0:51

hodný dědoušek z Vysočiny

ANO

[>-]R^R^R^

+2/0
1.10.2012 20:45

3Cvlad

Jen drobnost.

koho myslíte tím náš?

+3/0
1.10.2012 19:22

DAVIDIANUS

Re: Jen drobnost.

10 milionů normálních obyvatel ČR......R^[>-]

+6/0
1.10.2012 19:25

3Cvlad

Re: Jen drobnost.

jsem tedy nenormální když můj názor je odlišný od autora tohoto článku.Protože, pro mě p.Klaus není můj,je pouze president zvolený do funkce díky komunistům. A už vůbec není srovnatelný např. s Masarykem, protože president Masaryk byl opravdová osobnost , p.Klaus je člověk který v rámci zachování svého vlivu je schopen se spojit doslova s každým když mu to přinese užitek.

+6/0
1.10.2012 20:44

hodný dědoušek z Vysočiny

Re: Jen drobnost.

jsi lhář

+2/0
1.10.2012 20:46

qetic

Re: Jen drobnost.

Má naprostou pravdu.

+2/0
1.10.2012 21:00

3Cvlad

Re: Jen drobnost.

v čem jsem lhal?

+2/0
1.10.2012 21:04

hodný dědoušek z Vysočiny

Re: Jen drobnost.

ve všem

+1/0
1.10.2012 21:26

3Cvlad

Re: Jen drobnost.

no a vy jste prostě jenom žvanil.

+3/0
1.10.2012 21:33

bofums

Mezi blogery, kteří na prezidentovi rapubliky

nenacházejí vůbec nic dobrého- a je zcela jedno, považují-li se za " levičáky" nebo " pravičáky",

jste jednou ze slušných výjimek. Řada těch mnohdy až sprostých " kritiků" by se měla zamyslet

především  sama nad sebou a položit si otázku : " Co vlastně chceme?" Nebudu se V.K. zastávat

a vypočítávat jeho plusy, protože on to nepotřebuje! Vám však chci za tento článek poděkovat a

věřím, že podobný závěr nečiním jenom sám![>-]R^

+9/0
1.10.2012 19:01

MerylZ

Devotní článek

To je opravdu hodně devotní článek. Chápu, že tento člověk může určitým lidem imponovat. Ale určitě se to netýká většiny národa. Mnoho lidí ho, stejně jako já, za svého prezidenta nepovažuje. Já ho považuji spíše za prezidenta lumpů, tunelářů, podvodníků a zbohatlíků. Václav Klaus již mnohokrát dokázal, že ho obyčejní lidé nezajímají. Bylo by zbytečné tady znovu připomínovat zpackanou privatizaci v 90. letech, kterou mnozí oprávněně pokládají za rozkradení státu. Neříkám, že to rozkradl on, ale on sám k tomu dal svými postoji zelenou. Také jeho nekonečná ješitnost, samolibost, falešné národovectví a určitá globální zabedněnost nebudí mnoho sympatií.

Takže, já osobně a jistě mnoho dalších se těšíme, až se tento potentát odebere konečně na smetiště dějin. Myslím, že teprve budoucnost náležitě zhodnotí a zařadí tohoto politika.

+5/0
1.10.2012 18:52

korado

Re: Devotní článek

Je zřejmé, že komunisté a lidi, kterým se stýská po starých časech  budou Klause nenávidět. Přes jejich veškerá přání aby se odebral na smetiště dějin, tak on rozhodně bude v dějinách této země zaujímat čelní postavení.

+4/0
1.10.2012 20:34

korado

Re: Devotní článek

Píšete pěkné blbiny. Takže V. Klaus byl jedním z ekonomů, jako byli D. Tříska, V. Ježek kteří převzali myšlenku kuponové privatizace.  Jednalo se o ekonomy, kteří se hlásili k odkazu A. F. Hayeka, M. Friedmana Kuponovou privatizaci prosazovalo v té době OF, jako dobrou myšlenku, jak státní majetek v zemi, kde bylo vše státní převést do soukromých rukou. Nikde na světe se to nedělalo a nebyla s tím žádná zkušenost, ale ukázalo se to jako dobrá možnost jak převést majetek státu do soukromých rukou.  Právní podklad tomuto procesu položilo Federální shromáždění ČSFR schválením zákona č. 427/1990 Sb. Byl to „Zákon o převodech vlastnictví státu k některým věcem.

+4/0
1.10.2012 21:07

korado

Re: Devotní článek Pokračování

Tedy ne V.Klaus, který podle představ některých  to nařídil sám. Stejně tak jak hloupé tvrzení, že k tomu nebyl žádný zákon a že se zhaslo. To může tvrdit jenom hlupák.   Privatizace se skládala z restitucí, z malé privatizace a z velké privatizace.  Byl zřejmé, že vše neproběhne hladce, a že pokud se dá pohybu tak velký majetek  tak se budou  dít levárny. Protože nikde  na světe nežijí samí andělé. Přesto proběhla u nás privatizace ze všech postkomunistických zemí nejlépe. Dopadala lépe než v bývalé NDR, kam tečou neuvěřitelné miliardy as přesto se tato část země  do současné doby nezved

la.

+3/0
1.10.2012 21:08

kOBLICH

Re: Devotní článek Pokračování

Pšššt! Tohle nesmíte ani říkat, natož psát.

To se Klausobijcům nehodí. A navíc jim o tom nic neříkali ani jejich šéfové a ti přece vědí všechno a vědí to ze všech nejlépe... :-/

+2/0
1.10.2012 21:23

Jan Veselý :-)

Ach Klausi, Otče NÁŠ...

Tak nějak jste to myslel?

V mnohém máte pravdu, ale mnohdy to vidíte set-sakra růžovými brýlemi a nebo jste slepý.

Po kom "se mělo" střílet? Budete jako Matějka tvrdit že po Nečasovi s Kalouskem? Že Klaus nic, to jen jen oblíbený muzikant Svobodných? Kdo zde za 20 let stihl být předsedou nejsilnější vládní strany, ministrem financí, předsedou vlády která se na deregulaci nájemného nezmohla, ale o to víc kritizoval socany, když do té žumpy pomalu, ale jistě konečně hrábli? Kdo byl předsedou sněmovny, kdy zákony tedy mohl dělat, kdo je skoro dvě pětiletky taky "komunisty zvoleným" prezidentem? Kdo další těch posledních 22 let byl politikem na takové úrovni, jako Klaus? Říkáte ztělesnění všeho zla a rád byste mu připsal jen klady a pozitiva.

A posledních 8 let netvoří zákony...  To jistě, jmenuje předsedu vlády, spekuluje, který ministr umí (jako on) anglicky a rusky, prudí se jmenovaním ministrů, prudí s jejich odvoláváním, pokud se něco semele na jeho oblíbence. Klade si podmínky...

0/0
1.10.2012 18:22

Vegan

Václav Klaus

je především ČLOVĚK

+3/0
1.10.2012 18:14

uumaa

Nekvalitní příspěvek

RvRv

+4/0
1.10.2012 18:14

OskarPokorny

Klaus

V článku je tolik nesmyslů že to ani nejde brát postupně. Například zmíněná ekonomická transformace. To že je nutné nejprve vytvořit legislativní rámec upozorňovalo velké množství světových kapacit. Dokonce Klausův ekonomický guru Hayek to jasně píše. další z kalusových oblíbenců Friedman napsal : „Ukazuje se, že zákonnost je zřejmě

důležitější než privatizace. Privatizace bez právního státu nemá smysl.“Je zajímavé, že Kluas tyto velikány ekonomike bere na zřetel jen když se mu to hodí. Západní země měli s těmito nešvary už zkušenosti stovky let a měli na to vyvinutou legislativu - stačilo ji pouze přeložit. - je otázka do jaké míry Klaus provedl tento akt úmyslně(citát s zhasnutím a kradením je mu připisován, ale nepodařilo se mi vypátrat nějaké potvrzení). Dokládat Kalusovu slušnost na vztazích ze zemanem se kterým dohodl opoziční smlouvu (tedy dokument který fakticky demontoval demokracii protože výměnou za pašaliky opozice rezignovala na kontrolní funkci je směšné). K vlastenectví

+8/0
1.10.2012 18:09

OskarPokorny

Re: Klaus

se nemá cenu vyjadřovat, protože Klaus tuto kartu vytáhl dost pozdě a z dějin vime že je to poslední karta demagogů.

+6/0
1.10.2012 18:10

-palička-

Slova, slova, jenom slova

Dokonce až příliš mnoho slov. Takže shrnuto do závěru: protože komunisté kdysi nezákonně popravili Horákovou a mnoho dalších lidí, nebo že v třicetileté válce lidé nevěděli dne ani hodiny, jestli daný den přežijí, tak dnes máme mávat mávátky a děkovat našim politikům, Vašíkovi pak zejména, že dnes jim už hrozí nejvejš exekuce, spaní pod mostem, nezaměstnanost a další radosti, o nichž od 60. let neměli ani tušení. A jak lépe demonstrovat skutečnost, že už toho mají lidé opravdu dost (což je vidět z reakcí spousty lidí), než aspoň tímto způsobem? Že by pomohlo psát na internet? Vážně tomu věříte?

+1/0
1.10.2012 18:03

Dobrejvíkend

Člověče,

vy budete nejspíš roztleskávač a mažoret;-)

+7/0
1.10.2012 17:46

furtkecal

Re: Člověče,

R^

0/0
1.10.2012 17:50

hasler

Tasí zbraň???

Kuličková hračka je zbraň? Trapná agitka, Klaus je odepsanej...Náš? Mluvte za sebe.

+3/0
1.10.2012 17:42

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.